Loconi
03.06.2021

Dzięki nowej lokomotywie skracamy transit time w relacji DCT Gdańsk – Radomsko!

22 maja 2021 r. do obsługi pociągów Loconi Intermodal w relacji DCT Gdańsk – Radomsko – DCT Gdańsk została włączona nowoczesna lokomotywa elektryczno – spalinowa typu GAMA Marathon. Eliminuje ona potrzebę czasochłonnej i problematycznej wymiany lokomotywy spalinowej na elektryczną w terminalach intermodalnych na ostatnich milach przewozu kolejowego.

To duże ułatwienie i przede wszystkim optymalizacja transit time w relacji DCT Gdańsk – Radomsko, gdzie czas przejazdu pociągów skraca się o 1/3. Oznacza to, że ładunek dostarczany przez terminal Loconi w Radomsku z terminala DCT Gdańsk dotrze do miejsca przeznaczenia już następnego dnia po wyjeździe z DCT.

Przed wymianą lokomotywy, przejazd pociągu na tej trasie zajmował średnio ok. 20 h i wymagał obsługi aż 3 lokomotyw: spalinowej w Radomsku (terminal Loconi), elektrycznej (na liniach PLK) i spalinowej w Gdańsku (terminal DCT). GAMA Marathon połączyła funkcje tych trzech maszyn w jedną.

Teraz czekamy na zakończenie inwestycji rozbudowy bocznicy w DCT Gdańsk i zwiększenie liczby okien przeładunkowych. Pozwoli nam to też zwiększyć liczbę przejazdów i tym samym zabrać więcej ładunków naszych klientów na pociągi, których przejazdy organizujemy z trójmiejskich portów morskich do naszych krajowych terminali.

Dziękujemy naszemu partnerowi, firmie Alza Cargo.

Kolejne innowacje w drodze!